Smart Inventions Hladinoměr Smart Well
Smart Inventions Hladinoměr Smart Well
Zařízení pro měření výšky hladiny vody ve vrtech, v nádržích a kopaných studnách. Provoz bez nutnosti síťového napájení, pouze na vloženou baterii! Více
Výrobce: Smart InventionsKód produktu: 50818 Doprava a platba
Zařízení pro měření výšky hladiny vody ve vrtech, v nádržích a kopaných studnách. Provoz bez nutnosti síťového napájení, pouze na vloženou baterii! Více
Výrobce: Smart InventionsKód produktu: 50818 Doprava a platba
Použití
Určeno pro měření výšky hladiny ve vrtu, studni, jímce. Smart Well měří úroveň hladiny až do hloubky 40 m (dle typu až do 70 m) s přesností 10 cm. Součástí balení je materiál pro upevnění sondy k potrubí a jednotky na zeď.VÝHODY
- Okamžitý a přesný přehled o zaplnění jímky / studny / vrtu
– Snadná instalace
– Bezúdržbové
– Žádné provozní náklady
- Kontrastní LCD displej s podsvícením
Specifikace
Jak hladinoměr funguje
Hladinoměr se skládá ze sondy a řídicí jednotky. Jednotka na základě dat získaných ze sondy zobrazí výšku vodního sloupce nad sondou. Měření je ovlivněno aktuálním atmosférickým tlakem, nicméně odchylka měření, způsobená změnou atmosférického tlaku, může činit maximálně ±0,3m od skutečné výšky hladiny. Sonda S3 je osazena kompenzační kapilárou a tak měření není ovlivněno atmosférickým tlakem.
Součásti hladinoměru
Srdcem hladinoměru je řídicí jednotka, která disponuje podsvíceným LCD zobrazovačem, tlačítkem a voděodolným konektorem pro připojení sondy. Nedílnou součástí je sonda S1, S2 nebo S3 (dle objednávky) vyrobená z nerezové oceli a zdravotně nezávadných materiálů. Součástí balení je také veškerý materiál nutný pro montáž.
Montáž hladinoměru
U vrtů doporučujeme sondu i kabel přichytit k trubce čerpadla, aby byla zaručena přesnost měření a zamezilo se poškození čerpadla nebo sondy při vyjímání z vrtu. K tomu slouží plastový držák a stahovací pásky, které jsou součástí balení. Do nádrže a studny je sondu možno pouze zavěsit pomocí kabelu sondy.
Řídicí jednotku je možno umístit díky voděodolnosti a napájení z baterie tam, kde Vám obsluha bude příjemná. Jednotka SW1Jednotka je srdcem hladinoměru a je řízena mikropocesorem. Pro zobrazení naměřených hodnot slouží dobře čitelný LCD s podsvícením. Pro zapnutí je na spodní straně umístěno voděodolné tlačítko. Napájení obstarává jedna alkalická 9V baterie, která díky automatickému standby režimu vydrží při běžném provozu minimálně 2 roky. O ochranu elektronických částí před mechanickým poškozením a vniknutím vody se stará bytelný plastový box.
Sonda
Sonda je nedílnou součástí hladinoměru a měří výšku vodního sloupece nad sebou. Doporučujeme ji umístit do stejné výšky jako ochranné čidlo čerpadla. Pokud čerpadlo čidlo nemá, je vhodné sondu umístit přibližně 1m nad čerpadlo.
Obsluha hladinoměru
Obsluha hladinoměru je tak snadná, že po správné kalibraci a montáži ji zvládne úplně každý. Po stisknutí tlačítka proběhne rychlá kontrola jednotky a sondy. Poté se po dobu 15 sekund zobrazuje stav aktuální hladiny vody a zbytková energie baterie.
Video
Parametry
| Krytí IP | 65 |
|---|---|
| Zobrazení - LCD displej | Ano |
| Velikost displeje | 6,4 x 1,4 cm |
| Indikace stavu baterie | Ano |
| Rozsah měření | 0-40 m |
| Přesnost měření | ±0,3 m |
| Rozlišení | 10 cm |
| Typ baterie | 9V (6F22) |
| Provozní teplota | -10 až +40 °C |
| Rozměr balení | 30 x 30 x 15 cm |
| Hmotnost balení | 1,9 kg |
| Materiál vnější izolace | ABS |
| Teplota skladování | 0 - 30 °C |
| Možnost upevnění na zeď | Ano |
| Délka kabelu dodaného k senzoru (L) | 45 m |
| Osvětlení displeje | Ano |
| Napájení ovládací jednotky pomocí baterií | Ano |
| Rozměry jednotky | 118 x 54 x 78 mm |
| Výdrž baterie | >2 roky (při běžném |
| Materiál sondy | nerezová ocel |




































