MAVE Snímač hladiny 2-S3 DIN
MAVE Snímač hladiny 2-S3 DIN
Hladinové hlídání slučuje dvě funkce - kontrolu vyčerpávání nebo dopouštění a kontrolu jedné limitní hladiny. Napájecí napětí 230 V, maximální příkon připojeného čerpadla 1,1 kW. Možnost nastavení citlivosti sond. Provedení pro montáž na DIN lištu. Více
Výrobce: MAVEKód produktu: 50641 Doprava a platba
Hladinové hlídání slučuje dvě funkce - kontrolu vyčerpávání nebo dopouštění a kontrolu jedné limitní hladiny. Napájecí napětí 230 V, maximální příkon připojeného čerpadla 1,1 kW. Možnost nastavení citlivosti sond. Provedení pro montáž na DIN lištu. Více
Výrobce: MAVEKód produktu: 50641 Doprava a platba
Použití
Snímač kombinuje funkce jednohladinového a dvouhladinového snímače. Umožňuje regulaci hladiny s funkcí vyčerpávání nebo dopouštění. Diference snímání je určena vzdáleností snímacích sond. Zároveň umožňuje snímat limitní (havarijní) hladinu.Pro připojení dvou vodivostních sond MAVE nebo dvojité vodivostní sondy MAVE (PS-3, PSV-2). Možnost nastavení vstupní citlivosti snímání pro aplikace, kde se používá upravená voda.
U funkce dopouštění, při přerušeném napájení snímače hladiny, zůstává klidový kontakt relé sepnutý.
Pro dopouštění z vodovodního řadu preferujte například Snímač hladiny MAVE 2-S2.
Specifikace
Popis činnosti:
Vyčerpávání nádrže
Snímač kombinuje funkce jednohladinového a dvouhladinového snímače. Slouží pro limitní snímání havarijní hladiny (maximální nebo minimální) a současně pro ovládání vyčerpávání nebo dopouštění. Funkce snímače lze výhodně využít např. u kotlů, kde snímač ovládá dopouštění a současně hlídá minimální hladinu nebo např. nádrže kondenzátu, kde snímač ovládá vyčerpávání a hlídání maximální hladiny. Při použití ponorných sond je možné snímačem ovládat spínání čerpadla a současně hlídat zaplavení.
Vyčerpávání nádrže
Při zapnutí snímače zůstane relé v klidovém stavu (propojené svorky 8-9). Při dostoupení hladiny k horní sondě S2 relé ve snímači přitáhne (propojí se svorky 7-8), rozsvítí se žlutá LED dioda a spustí se vyčerpávání až do doby, než dojde k poklesu hladiny pod spodní sondu S3. Jakmile hladina klesne pod spodní sondu S3 relé ve snímači odpadne (rozpojí se svorky 7-8) a vypne se vyčerpávání. K opětovnému spuštění vyčerpávání dojde v momentu, kdy hladina zpět vystoupá na úroveň horní sondy S2.
Dopouštění nádrže
Při zapnutí snímače (hladina v nádrži je pod úrovní horní sondy S2) zůstane relé v klidovém stavu (propojené svorky 8-9), a spustí se dopouštění nádrže. Dopouští se až do doby, kdy se hladina dopustí na úroveň horní sondy S2. Poté relé ve snímači přitáhne (propojí se svorky 7-8), rozsvítí se žlutá LED dioda a vypne se dopouštění. K opětovnému spuštění dopouštění dojde v momentu, kdy hladina znovu poklesne pod spodní sondu S3.
Snímání havarijní hladiny (maximální/minimální hladina)
Stav výstupních přepínacích relé závisí na zaplavení příslušné snímací vodivostní sondy. Snímač MAVE 2-S3 je možné použít i pro limitní snímání 2 havarijních hladin (max/min) zároveň. V tomto případě se zapojí pouze sondy S1 a S2 (viz údaje v závorkách).
Sonda S1 nezaplavená - propojeny svorky 11-12 (Sonda S2 nezaplavená - propojeny svorky 8-9)
Sonda S1 zaplavená - propojeny svorky 10-11 (Sonda S2 zaplavená - propojeny svorky 7-8)
Parametry
| Krytí IP | 20 |
|---|---|
| Venkovní použití | Ne |
| Hmotnost | 0,3 kg |
| Rozměry (v x š x h) | 71x90x58 mm |
| Jmenovité napětí zátěže (U) do | 230 V AC |
| Napájecí napětí | 230 V AC |
| Montáž na DIN lištu | Ano |
| Počet modulů na DIN liště | 4 |
| Max. spínaný výkon (P) AC3 pro 230V | 1,1 kW |
| Indikace napájecího napětí | Ano |
| Počet kontaktů | 2 x přepínací |
| Příkon | 3 W |
| Napětí na sondách (U) | 12 V |
| Citlivost sond | 5 - 100 kΩ |
| Proud na sondách | 0,6 mA |
| Max. zatížení kontaktů AC3 | 5 A |
| Určeno pro | Dopouštění, vypouštění, kontrolu havarijní hladiny |
| Optická signalizace polohy kontaktů | Ano |
| Kontrola úrovně hladiny | 2 hladiny + 1 hladina |
























































